Her ayın 1 ila 10 u arası gruplarımız başlayacak olup terorik derslerimiz bir hafta boyunca devam edecektir.

E- Sınav Milli Eğitim Bakanlığının belirlediği merkezlerde Bilgisayar üzerinden yapılan sınav sistemidir. Merkezi sınav sistemi gibi aylarca beklemeye gerek kalmaksızın e-sınav merkezinin uygun olduğu günlere randevu alınır.

e-Sınav, basılı evrak kullanılmaksızın sınav uygulama ve değerlendirilmesine ilişkin her türlü işlemin elektronik ortamda ve bilgisayarlar aracılığıyla yapıldığı sınavlardır. Sınavlar bilgisayar başında yapılıyor ve özel e-sınav yazılımıyla sorulara ileri-geri yapılarak seçeneklere işaretleme usulüyle cevap veriliyor.

Yazılı sınavda toplam 50 soru soruluyor. Bu 50 sorunun 27’si Trafik, 13’ü İlkyardım ve 10 sorusu da Motor konularından oluşuyor. Sınav 100 puan üzerinden değerlendirilir. Sınavı geçmek için en az 70 puan almak gerekir. 70 puan altı alanlar ikinci aşamaya geçemezler.

E ehliyet sınavına sadece “Özel MTSK Modülü”, yani Özel Motorlu Taşıtlar Sürücü Kursu Modülü üzerinden başvuru yapılabilir. Bu da sizin adınıza sınav randevusu başvurunuzu, sürücü kursunuz yapacak demektir.

Ehliyet sınavından geçmek için kaç puan almam gerekiyor? Puanlama çok basit. Her soru 2 puan, 50 soru olduğu için toplam 100 puan üzerinden değerlendiriliyor sınav. 35 doğru cevap verirseniz sınavdan başarılı olursunuz.

E-sınav’dan başarılı olan adaylarımız’ın onaylanan programları neticesinde gün ve ders planlaması yapılır. Kaçırdığı ders olursa ikinci bir planlama yapılarak telafi eğitimine alınır.

Teorik ve direksiyon dersleri başarı ile biten adaylarımız M.E.B. tarafından yapılacak olan ilk sınavlara katılabileceklerdir.

Kursumuzdan adınıza düzenlenen sertifikanızı aldıktan sonra en fazla 2 yıl içerisinde herhangi bir nüfus müdürlüğünden randevu olarak https://randevu.nvi.gov.tr müracaat işlemlerinizi yapabilirsiniz.